7 marca 2011

Do kompletu wzorów - ażurowy wzorek na druty

Moje drogie Czytelniczki :) Bardzo dziękuję za wszelkie dobre słowo na temat moich sweterków :) Aż mi sie chce dalej dziergać, choć czas ostatnio u mnie nielekki. Ale to blog o moich robótkach, a nie o mnie, więc donoszę, że juz pół karczka się zrobiło z następnego projektu.

Jak zrobić sweter od góry opisywałam szczegółowo chyba w sierpniu, czyli TUTAJ. Gdy zrobi się takowy pierwszy raz, to do drugiego nawet przepis nie jest potrzebny. Tym razem, w atramentowym, zaczynałam od 85 oczek chyba. Lubię mieć sweter wysoko pod szyją, więc biore mniej oczek niż w tym przepisie. Najlepiej zacząć przerobić parę rzędów, trochę naciagnąc robótkę i przymierzyć.  Paru rzędów nie szkoda spruć :)

Po latach znowu uzyskałam prawo wypożyczania w Bibliotece Jagiellońskiej i oczywiście pierwsza książka jest nieco o robótkach. Po siedzeniu na raverly mało który wzór jest nieznany, ale jeszcze się parę trafiło. Postaram się tu nieco pokazać. Oto pierwszy z nich:

4 komentarze:

  1. PIĘKNY! Ale co z tego - przy mnie musi ktoś siedzieć, robić, a ja jak małpka powtarzać. Tylko tak uczę sie nowych wzorów :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny wzór. Chętnie z niego skorzystam. Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczny wzór! i kto by pomyślał,że w Jagiellonce takie cuda można dostać! :) Ja tam prawie zawsze miałam rewers odmowny...

    OdpowiedzUsuń